کلاس مجازی زبان آلمانی

کلاس مجازی زبان آلمانی

کلاس مجازی زبان آلمانی:

کلاس مجازی زبان آلمانی توسط آریاجم

زبان آلمانی را در دوماه یاد بگیرید!  زبان آلمانی را در دوهفته یاد میگیرید! یادگیری زبان آلمانی در خواب! بارها شما هم جملاتی از این مدل را  در رسانه های مختلف حتی تبلیغات هاشنیده اید.

شاید دلیلی که پشت تبلیغاتی با این  محتوا پنهان شده است این باشد که انسان در زندگی مدرن همواره در حال عجله کردن  و جنب و جوش است و از همه چیز نتیجه ای لحظه ای میخواهد.

اکثر زبان آموزان آلمانی نیز این روزها طالب چنین مدل یادگیری هستند ولی نکته این است که اول از همه باید اطمینان حاصل کنند که تا چه اندازه میتوانند به چنین تبلیغاتی اعتماد داشته باشند؟ جدای از بحث چنین پیام هایی، بیایید اول از همه ببینیم آیا یادگیری زبان آلمانی در کوتاه مدت (کم کم چهار یا پنج ماه) واقعا امکان پذیر هست یا نه؟ جواب “بله” است.

اما نکته این است که دستیابی به نتیجه ای بزرگ و عالی، تلاشی عظیم هم می خواهد. موارد زیر  مجموعه ای از راهکارهایی هستند که محققین در مقاله هایی مختلف و بعد از تحقیقات متعدد به آن ها دست یافته اند:

برای شرکت در کلاس مجازی زبان آلمانی چه چیزهایی نیاز دارم؟

 • علاقه ای زیاد داشته باشید:  مهم ترین ویژگی ای که شما زبان آموز باید داشته باشید این است که عشق و علاقه ای زیاد به یادگیری زبان آلمانی داشته باشید. شاید بپرسید چرا بدون علاقه مگر نمی شود؟ چون برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب و این سرعت ، شما احتیاج به مطالعه ای زیاد دارید: روزانه حدود  ۸ الی ۱۰ساعت (کمتر یا بیشتر با توجه به افراد و شرایط) دارید. گول اینگونه تبلیغات را نخورید! تنها چیزی که میتواند شما را موفق کند تلاش خود شماست.

بیشتر مطالعه کنید:اصول آموزش زبان آلمانی

 • کلید موفقیت دوم  برای گرفتن نتیجه ای مطلوب در کوتاه مدت این است که ورودی عظیمی را به خود متصل کنید.

دقت کنید که مثلا زمان شما کم است و مسلما زمان خیلی کمی برای یادگیری واژه های آلمانی، گرامر، یا تقویت صحبت کردن خود دارید،یا می خواهید مهاجرت داشته باشید زمانتان محدود است .

پس سعی کنید بخش زیادی از انرژی، زمان و تمرکز خود را بر روی گوش دادن به جملات آلمانی و خواندن  آلمانی سرمایه گذاری کنید.

 • یک معیار بخصوص برای خود مشخص کنید و اهدافی کوتاه مدت و بلند مدتی را برای خودتان در نظر داشته باشید: قبل از اینکه شروع به یادگیری زبان آلمانی به طور جدی بکنید نیاز دارید که بدانید واقعا در چه سطحی از آموزش هستید و میخواهید به چه سطحی  در آینده برسید؟

علاوه بر آن که با استفاده از یک برنامه ریزی دقیق و منظم برای خودتان  اهدافی کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و خود را بسنجید که چه اندازه  میتوانید در دستیابی به آنها موفق باشید (بهترین انتخاب اینست که اهداف کوتاه مدت خود را روی کاغذ بنویسید و رسیدن به آنها باعث میشود تا انگیزه بالایی داشته باشید )! یادتان باشد که هدف هایتان واقع گرایانه باشد.

تمرین بعد از آموزش زبان آلمانی:

 • دست از حل کردن بیش از حد تمرین بردارید: وقتی شما وقت کمی داشته باشید، این تمرین ها باعث دلزدگی و خستگی می شود. اگر از آن دسته از زبان آموزانی هستید که علاقه ای به یادگیری با فلش کارتها دارید، فقط ۳۰ دقیقه و بیشتر تایم نگذارید.
 • سعی کنید از منابعی استفاده کنید  که سطح بندی باشد و نسخه های صوتی آنها در دسترس باشد. شاید بپرسید بهترین منابع سطح بندی شده برای ریدینگ چیست؟

بهترین منابع سطح بندی شده ی ریدینگ و لیسنینگ شامل درس ها یا داستان هاییهستند که کلماتی یکسان یکریز در آنها تکرار میشوند.

 • پس از مدت ها کار کردن بر روی محتوای سطح بندی شده، حالا وقت آن رسیده که از منابعی استفاده کنید که برش هایی از زندگی واقعی هستند: چنین منابعی شامل: پادکست ها، موزیک ها، ویدیو ها، فیلم ها و … هستند.

بیشتر مطالعه کنید:نکات مفید جهت یادگیری زبان آلمانی در خانه

عجله باعث پیشرفت شما در آموزش زبان آلمانی نمی شود.

 • اما توصیه ای به افرادی که عجله زیادی  برای یادگیری زبان آلمانی دارند، تمرکزتان را زیاد بر روی یادگیری لغات آلمانی نگذارید. اما چندین راه وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید در زمان یادگیری خود صرفه جویی کنید. مثلا: از گروه کلمات هم بسته یا (word associates) استفاده کنید.

شاید برایتان سوال باشد چگونه؟؟؟

 • معنی آن اینگونست که  که شما تعدادی از کلمات را با کلمات دیگر، عکس ها، یا صداهایی ربط زیادی به هم دارند هم نشین میکنید. یک مثال ساده این که کلمات نور، خورشید، و گرما را با هم هم نشین کنید. این کار یادگیری کلمات را جذاب تر  کرده و اشتیاق شمارا بیشتر می کند. , وقتتان  را هم بیهوده نمی گذرانید.

 • به جای یادگرفتن گرامر به صورت ساختاری، الگوها یا شکل هایشان را یادبگیرید:سخت نگیرید! گاهی هم به جای حفظ کردن قوانین گرامری، الگو و شکل  ساختارها را در حافظه تصویری خود مجسم کنید.

بیشتر مطالعه کنید:آموزش زبان آلمانی

 • حفظ کردن کلمات به صورت تکی فراموشتان میشود آنها را در عبارات انجام دهید : برخی کلمات معنای خاص خود را دارند اما وقتی در عبارتی جدید استفاده میشوند.

معنای جدیدی پیدا میکنند. برای همین بهترین راه یادگیری کلمات یادگیری آنها درجملاتی  است که استفاده شده اند. با انجام دادن اینکار با یک تیر دو نشان زده اید. یعنی هم حجم ورودی خود را افزایش داده اید و هم کلمات و عبارات جدید را با معناهای خاصشان یاد گرفته اید.

برای مشاوره رایگان درباره آموزش مجازی زبان آلمانی با آریاجم در ارتباط باشید.

کلاس مجازی زبان آلمانی با آریاجم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.

آریاجم

آریاجم مناسب برای کسانی است که می خواهند زبان آلمانی را به سادگی بیاموزند و به سادگی خود را در زبان آلمانی بسنجند.

خبرنامه.

از آخرین اخبار آموزش زبان آلمانی آریاجم با خبر شوید

آخرین دیدگاه‌ها

  error: محتوا محافظت شده است